Дома Видео Се појави снимка неколку моменти пред замената: Дали Меси беше заменет поради повреда? 🎥

Се појави снимка неколку моменти пред замената: Дали Меси беше заменет поради повреда? 🎥

Вчера ПСЖ успеа да го победи Лион со гол во последните моменти од натпреварот, а денес главна тема е измената на Меси.

Покетино го замени Меси при резултат 1:1 во 75. минута, а тоа не му се допадна на Аргентинецот кој одби да се ракува со него.

После натпреварот Покетино изјави дека го заменил Меси за да го заштити, сега се појави видео од неколку моменти пред иземната. На снимката може да се забележи како Меси има одреден проблем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Желбите на Конте за јануарскиот преоден рок

Новиот тренер на Тотенхем, Антонио Конте инсистира да бидат активни во јануарскиот преоден…