Дома Фудбал Англија Се појави новата гарнитура дресови на Јунајтед, а изгледот ги изненади сите

Се појави новата гарнитура дресови на Јунајтед, а изгледот ги изненади сите

Манчестер Јунајтед во наредната сезона би можел да има интересни дресови.

Ако се суди по фотографиите објавени на социјалите мрежи, дресовите на Црвените ѓаволи ќе привлечат поголемо внимание.

Првата гарнитура носи посебно интересни жолто – црни детали преку црвената боја со препознатливите линии на Адидас на рамењата.

Исто така, со интересни детали се и вториот и третиот дрес, а навивачите на Јунајтед имаа различни реакции за изгледот на дресовите за следната сезона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Играчот за кого Роналдо рече дека е подобар од него: Славата го уништи, кокаинот го однесе во затвор

Го споредуваа со Фиго, требаше да биде дел од новата генерација на Португалија предводена …