Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Се појави дресот на Англија за Европското првенство (ФОТО)

Се појави дресот на Англија за Европското првенство (ФОТО)

Иако до почетокот на Европското првенство остана уште повеќе од половина година, медиумите на Островот успеаа да стигнат до дресот на репрезентацијата на Англија и тој не ги воодушеви.

Откако компанијата „Најк“ стана официјална марка на „Гордиот Албион“ во 2013 година навивачите на оваа селекција не се најзадоволни.

Фотографиите од овој дрес се појавија на социјалните мрежи, а дел од навивачите коментираа дека ова е најлошиот дрес кој го имала Англија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Човекот кој го откри Гризман: Во Барса не му подаваат, се гледа дека има проблем и не ужива

Човекот кој го откри Антоан Гризман и тоа како младо момче даде интервју за „Мундо Депорти…