Дома Фудбал Се е договорено: Барселона избрала нов тренер!

Се е договорено: Барселона избрала нов тренер!

Се поизвесно изгледа дека Ханси Флик ќе биде новиот тренер на Барселона.

Во текот на вчерашниот ден делегација на Барселона се сретнала со Флик со Лондон, а денеска пристигнува информација дека каталонскиот гигант го договорил искусниот стратег. Вчера


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Новинарот Флоријан Плетенберг кој важи за добро информиран кога во прашање е германскиот фудбал објави дека е постигнат договор помеѓу Флик и Барселона и тој веројатно ќе биде наследникот на Чави.

Флик пред Каталонците го претставил својот план за клупски успех и тоа на луѓето од Барселона многу им се допаднало, вклучувајќи го и претседателот Лапорта.

Последната работа на Флик беше како селектор на германската репрезентација, но на Светското првенство во Катар не се прослави, а на негово место дојде Јулијан Нагелсман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…