Дома Фудбал Останато Сензација или шпекулација!? На Островот тврдат – Клоп може да стане селектор!

Сензација или шпекулација!? На Островот тврдат – Клоп може да стане селектор!

Meдиумите во Англија објавија изненадувачка вест.

Jирген Клоп благодарение на одличните резултати во последните години прерасна во еден од најдобрите тренери на дешеницата, а иако има важечки договор со Ливерпул како „гром од ведро небо“ се појави веста дека ќе си замине од „Енфилд“.

Англичаните тврдат дека Ливерпул е во страв дека би можел да го изгуби Клоп, посебно бидејќи германскиот стратег засега одбива да ја продолжи соработката.

Интерес за Клоп покажал германскиот фудбалски сојуз кој во него гледа идеален наследник на Јоаким Лев. Медиумите пишуваат дека работата во репрезентацијата за Клоп би била круна на кариерата.

Останува да видиме доколку има вистина во овие гласини каков би бил одговорот на Клоп.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нов дизајн: Фотографии од новиот дрес на Јунајтед, нема да биде оној од кој навивачите се разочараа

На социјалните мрежи се проширија фотографии од домашниот дрес на Манчестер Јунајтед за сл…