Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Селекторот на Канада: Одиме да ги еб*ме Хрватите

Селекторот на Канада: Одиме да ги еб*ме Хрватите


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Селекторот на Канада, Џон Хердман после мечот со Белгија малку се занесе и даде скандалозна изјава.

Канада одигра одличен меч против Белгија и несреќно загуби со 1:0, а следниот меч на Мундијалот ќе го игра против Хрватска.

„Само што им кажав на моите фудбалери дека докажаа дека припаѓаат да бидат дел од Мундијалот. Сега одиме да ги еб*ме Хрватите. Тоа е следната наша мисија “, изјави Хердман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…