Дома Фудбал Репрезентации Селекторот на Израел: Македонија не победи поради лошиот напад

Селекторот на Израел: Македонија не победи поради лошиот напад

Селекцијата на Македонија денес го победи Израел во Скопје со 1:0, стрелец на единствениот гол беше Бован Николов.

После натпреварот прес-конференција одржа тренерот на Израел, Анди Херцог.

„Причината за поразот ја гледам во нападот. Денес бевме исклучително лоши во тој дел и мораме да го подобриме тој сегмент од играта. Пред натпреварот бев оптимист, меѓутоа сега сме разочарани. Јас верувам дека играчите секогаш го даваат максимумот, но ако е ова максимумот, тогаш немаме што да бараме во плеј-офот“

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Официјално: Наполи му врачи отказ на Анчелоти!

Тоа што се најавуваше изминатите денови денес доби официјална потврда, Карло Анчелоти пове…