Дома Фудбал Останато Само три минути му беа потребни на Меси да погоди против тимот на Роналдо 🎥

Само три минути му беа потребни на Меси да погоди против тимот на Роналдо 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Денес се игра натпреварот помеѓу ПСЖ и комбинираниот тим на Ал Наср и Ал Хилал, а ПСЖ многу брзо стигна до предност.

По само три минту игра ПСЖ стигна до водство, а стрелец на голот беше Лионел Меси. Одлично го искористи Меси додавањето oд Нејмар и мајсторски ја смести топката во мрежата.

Ќе потсетиме, капитен на тимот составен од играчи на Ал Наср и Ал Хилал е Кристијано Роналдо.

НАЈАВА ЗА БИТКАТА НА МЕСИ И РОНАЛДО

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познати датумите на двете Ел Класико во Купот

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Шпанската фудбалска федерација денес ги одре…