Дома Трансфер зона Садио Мане пристигна во Минхен 🎥

Садио Мане пристигна во Минхен 🎥

Садио Мане во наредните денови и официјално ќе биде претставен како нов играч на Баерн.

Мане изненади со желбата да го напушти Ливерпул после шест години, но очигледно се одлучил дека му е потребен нов предизвик во кариерата. Трансферот е завршен и веќе нема дилеми, а доказ за тоа е и пристигнувањето на Сане во Минхен.

Се очекува Баерн за Мане да плати околу 35 милиони евра, а Мане ќе потпише договор на три сезони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи му го нуди Канте на Арсенал

Францускиот репрезентативец Нголо Канте во зимскиот преоден рок би можел да го напушти Чел…