Дома Фудбал Останато Руни нема дилеми кој е најдобриот на сите времиња

Руни нема дилеми кој е најдобриот на сите времиња

Вејн Руни долги години играше со Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед, но за него најдобар фудбалер на сите времиња е Лионел Меси.

Меси кариерата ќе ја продолжи во МЛС лигата каде што го чека дебито во дресот на Интер Мајами, по негов овој клуб пристигна и Серхио Бускетс. Тренер ќе биде сонародникот на Меси, Херардо Тата Мартино.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


„Доведувањето на Меси е одличен потег за МЛС лигата. Комерцијално тоа ќе биде голема работа за привлечноста и интересот од целиот свет бидејќи го доведоа најдобриот фудбалер кој некогаш ја играл оваа игра“.

„Сигурен сум дека Интер Мајами ќе скокне на табелата со Меси, Лео е секогаш натпреварувачки расположен. Тренерите, играчите, навивачите…Сите се возбудени што ќе го гледаат“, изјави Руни кој дел од кариерата помина во МЛС во дресот на Ди-Си Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

И тоа е можно, Мегваер најдобар фудбалер за месец ноември

Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер е избран за најдобар играч во Премиер лиг…