Дома Останати Кошарка НБА Рондо се врати во Лејкерси

Рондо се врати во Лејкерси

Ражон Рондо кариерата ќе ја продолжи во Лејкерси.

Лејкерси со ова продолжување со доведување на ветерани. Пред почетокот на новата сезона тимот на Френк Вогел има највисок просек на возраст на играчите.

Рондо имаше кратки авантури во Атланта и Клиперси од каде што замина за Мемфис, но конкуренцијата го натера да побара решение за новата сезона.

Тимот на Лејкерси се засили со неколку нови имиња, а најпознатот секако е Расел Вестбрук.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Супер настапот на Јанис недоволен за победа на Милвоки, Атланта влезе во серија, трет пораз за Лејкерси 🎥

И во изминатата вечер имаше возбудувања во НБА лигата каде што се одиграа повеќе натпревар…