Дома Фудбал Италија Роналдо погоди против Наполи, но сите аплаузи одат за Киеза 🎥

Роналдо погоди против Наполи, но сите аплаузи одат за Киеза 🎥

Јувентус во овие моменти го игра натпреварот против Наполи кој е директен дуел на екипи кои се борат за место во топ 4.

До водство Јувентус стигна во 12. минута преку Кристиано Роналдо. Но, може да се каже дека Роналдо го имаше полесниот дел од задачата откако претходно Киеза направи дар-мар помеѓу двајца противнички фудбалери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Манчестер Сити изедначи преку сомнителен пенал 🎥

Maнчестер Сити против Борусија Дортмунд го изедначи резултатот, но се чини после ситуација…