Дома Фудбал Англија Роналдо откри до кога планира да игра фудбал

Роналдо откри до кога планира да игра фудбал

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Кристиано Роналдо откри дека планора да игра фудбал до 42-годишна возраст.

Португалецот следниот месец ќе наполни 37 години, но изгледа дека не ни размислува за заминување од професионалниот фудбал.

„Среќен сум, сакам да продолжам да играм и да бидам дел од фудбалот. Ако можам да играм кога ќе имам 40 години, ќе можам и на 41, 42 … Но, најважно е да уживам во сегашниот момент, изјави Роналдо.

„Од физички аспект гледано, нема да речам дека се чувствувам како да имам 25, сепак, да не претеруваме. Но се чувствува како да имам 30 години. Водам сметка за своето тело и својот дух“, додаде Португалецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лука Јовиќ станува газда на клуб!

Напаѓачот на Реал Мадрид, кој не добива голема минутажа во екипата, Лука Јовиќ наскоро ќе …