Дома Фудбал Останато Роналдо на брилјантен начин одговори на навредите од Мајкл Овен!

Роналдо на брилјантен начин одговори на навредите од Мајкл Овен!

0

Во чест на Кристиано Роналдо и освојувањето на „Златната топка“, Реал Мадрид ги повика некои од постарите легенди на клубот меѓу кои Луис Фиго, Мајкл Овен и Роналдо (Феномено).

Мајкл Овен потоа се пошегува на сметка на Феноменот и практично го нарече дебел

„Мислев дека јас добивам вишок килограми, но тогаш го видов мојот стар пријател Роналдо“, напиша Овен на Твитер.

Социјалните мрежи не ја прифатија шегата баш најдобро и почнаа критики на сметка на Овен, па на крајот се уклучи и самиот Роналдо.

„Шокиран сум која важност во светот во кој живееме добива мојата тежина. Да бидам искрен, не знам зошто е тоа важно“, одговори Феноменот.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Останато

Проверете

Јунајтед изгуби, Ибра го запиша своето име во историјата – Ова не му успеало на никој!

Шведскиот интернационалец во последните 15 минути од натпреварот во Лигата на шампионите п…