Дома Фудбал Останато Роналдо доживеа понижување во Саудиска Арабија!

Роналдо доживеа понижување во Саудиска Арабија!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Кристијано Роналдо доживеа можеби едно од своите најголеми разочарувања во кариерата.

Роналдо сезонава настапува за Ал Наср од Саудиска Арабија. Се очекуваше да доминира Роналдо во Саудиска Арабија и да носи успех за овој тим, но тоа барем засега не му успева.

Ал Наср пред доаѓањето на Роандло беше лидер на првенството, а по доаѓањето на Португалецот тимот влезе во променлива форма и го загуби првото место. На крајот титулата ја освои Ал Итихад, тимот за кој неодамна потпиша Карим Бензема.

Беше елиминиран Ал Наср и во купот, а на крајот стигна и едно лично разочарување за Португалецот. Роналдо не успеа да се избори за место во најдобрите 11 во првенството.

Во нападот место Роналдо избрани се Ал Брикан, Игало и Батха.

ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА ВО САУДИСКА АРАБИЈА:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Баерн Минхен лесно ја…