Дома Топ вести Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Кристиано Роналдо ја доби првата конкретна понуда по разделбата со Манчестер јунајтед, Ал Наср од Саудиска Арабија му нуди 216 милиони евра за тригодишна соработка.

Роналдо го прекина договорот со Манчестер јунајтед по контроверзното интервју кое го имаше со Пирс Морган, па сега е во потрага по нов клуб.

Првата понуда за Роналдо пристигна од Саудиска Арабија и таа е вредна неверојатни 216 милиони евра за тригодишна соработка.

„Си-Би-Си“ објави дека Роналдо ја добил првата понуда од 216 милиони евра, но засега не е сигурен дека сака да се пресели во С. Арабија и ќе почека уште некое време за да пристигнат понуди од европските клубови.

„Разговорите започнати во текот на летото напредуваа, но се чека одлуката на Роналдо. Доколку тој ја прифати понудата, договорот експресно ќе биде склучен“, објави Си-би-ес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Кузмановски се сели кај Миркуловски?!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Според информациите …