Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Роналдо во солзи на интонирањето на португалската химна

Роналдо во солзи на интонирањето на португалската химна

Португалија во овие моменти го игра натпреварот против Гана во рамките од првото коло на Светското првенство. Кристијано Роналдо се најде во почетниот состав кај Португалците.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Помина низ турбулентен период Португалецот во Манчестер Јунајтед, а по интервјуто кај Пирс Морган беше јасно дека повеќе нема да заигра за „црвените ѓаволи“. Клубот од „Олд Трафорд“ пред два дена и официјалн го раскина договорот со него.

Сето тоа веројатно придонесе за посебна емоции денес во португалскиот дрес, па така не издржа на интонирањето на химната да не пушти солзи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Мексиканците трагичари, Аргентина и Полска во осминафинале🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вистинска драма …