Дома Фудбал Останато Роналдо во Саудиска Арабија на млад навивач му подари момент кој вечно ќе го памети (ФОТО)

Роналдо во Саудиска Арабија на млад навивач му подари момент кој вечно ќе го памети (ФОТО)

ronaldo

Kристиано Роналдо заедно со останатите играчи на Јувентус се подготвува за утрешниот италијански Суперкуп кој ќе биде одигран во Џеда.

Роналдо на еден од тренинзите во Џеда израдува млад навивач од оваа земја. Роналдо го потпиша дресот на детенцето и се фотографираше со него.

Сигурно дека ова е момент кој детето никогаш нема да го заборави.

Јувентус во Суперкупот ќе игра против Милан утре во терминот од 18:30 часот.

ronaldo

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…