Дома Фудбал Англија Ретклиф веќе го избрал наследникот на Тен Хаг

Ретклиф веќе го избрал наследникот на Тен Хаг

Новиот сопственик Џим Ретклиф ќе направи многу промени во Манчестер Јунајтед, а медиуите тврдат дека веќе го избрал новиот тренер.

Станува збор за Герет Саутгејт, актуелниот селектор на Англија, а тоа го  поддржуваат дел од играчите во тимот, како и идниот спортски директор Дан Ешворт.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Селекторот има договор со ФА до декември годинава, па Ретклиф ќе се обиде да го убеди после Европското првенство да се пресели на „Олд Трафорд“.

Новиот косопственик е сериозен во намерата да ја заврши соработката со Ерик тен Хаг и е спремен да му плати отштета од 10 милиони фунти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…