Дома Фудбал Италија Реал се огласи: Не сме му поставиле ултиматум на Интер

Реал се огласи: Не сме му поставиле ултиматум на Интер

Реал Мадрид брзо ги демнатираше пишувањата на „Кориере дело Спорт“.

Имено, утрово се појавија вести во италијанските медиуми дека Реал Мадрид ќе му постави ултиматум на Интер поради неисплаќањето навремена рата за Ашфраф Хакими. Меѓутоа таквите пишувања паѓаат во вода после демантот на Реал.

„Информациите на „Кориере дело Спорт“ дека постојат тензии помеѓу Интер и Реал се точни. Реал Мадрид во ниту еден момент не барал гаранции од Интер како што се пишува во текстот. Условите за трансферот на играчот се договорени тие се вообичаени и нормално. Ние одржуваме одлични односи со Интер“, стои во соопштението од Реал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Memories: Легендарниот гол на Кака на „Олд Трафорд“🎥

Манчестер Јунајтед и Милан ќе играат големо европско дерби во осминафиналето од Лига Европ…