Дома Фудбал Реал го губи здивот, шокантен пораз од Мајорка🎥

Реал го губи здивот, шокантен пораз од Мајорка🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Реал Мадрид доживеа изненадувачки пораз на гостувањето кај Мајорка, па полека се оддалечува од лидерот Барселона.

Реал Мадрид лошо го отвори натпреварот и во 14-та минута кога Начо си ја погоди сопствената мрежа.

На „кралевите“ долго им требаше да се освестат од шокот, но полека ја презедоа домиацијата и создаваа шанси.

Во 59-та минута Асенсио ја имаше најдобрата шанса, но не успеа да го совлада Рајковиќ од белата точка.

На крајот Реал создаде неколку шанси, но не успеа да постигне гол и да дојде барем до реми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …