Дома Фудбал Репрезентации Реакцијата на Кимих доволно зборува за важноста на победата во Амстердам

Реакцијата на Кимих доволно зборува за важноста на победата во Амстердам

0

Репрезентацијата на Германија синоќа ја совлада Холандија во Амстердам со 3:2.

Во неверојатен натпревар Германците испуштија два гола предност. Од 0:2 Холандија стигна до 2:2, но Нико Шулц во 90. минута постигна погодок за победа на германците.

После последниот судиски свиреж започна големо славје на германските фудбалери.

Сигурно дека оваа победа им е важна откако се што поминаа претходните неколку месеци, почнувајќи од елиминацијата во групната фаза на СП, а потоа и неуспехот во Лигата на нации, каде испаднаа во групата Б.

Реакцијата на репрезентативецот на Германија, Џошуа Кимих доволно зборува колку е важна победата за германците.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Навивачите на Фламенго тргнаа на пат од 4.000 километри за да стигнат на финалето, па наидоа на војна (видео)

Во Јужна Америка веќе со денови се зборува за финалето во Копа Либертадорес, кое на програ…