Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Рано водство на Холандија: Прекрасен гол на Гакпо!

Рано водство на Холандија: Прекрасен гол на Гакпо!

Холандија рано стигна до водство против Еквадор и тоа со голот на младата ѕвезда која се очекува да блеска во иднина Коди Гакпо.


Битка за Британија, Иран на САД - 10 ден ↓↓↓Гакпо кој на големо се поврзува со Манчестер Јунајтед после пет минути игра со одличен удар го совлада голманот на Еквадорците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Бруно Фернандеш ја одведе Португалија во осминафиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Фудбалерите на П…