Дома Топ вести ПСЖ ја плаќа откупната клаузула за Осимен

ПСЖ ја плаќа откупната клаузула за Осимен

Според пишувањето на француските медиуми ПСЖ го направил првиот чекор за доведување на Виктор Осимен од Наполи.

ПСЖ е во потрага по нова ѕвезда во нападот како замена за Мбапе, кој заминува како слободен агент на лето.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Најголема желба е токму Осимен, па ПСЖ веќе стапил во контакт со неговиот агент и сака да ја победи конкуренцијата.

„Светците“ му нудат богат договор до 2029 година, а Осимен е спремен да ја прифати понудата.

ПСЖ ќе плати 130 милиони евра за неговиот потпис, колку што чини неговата откупна клаузула.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …