Дома Трансфер зона ПСЖ се пофали со новиот напаѓач

ПСЖ се пофали со новиот напаѓач

ПСЖ го комплетираше на трансферот на напаѓачот на Бенфика, Гонзало Рамош.

Луис Енрике бараше засилување во нападот бидејќи Меси замина, а иднината на Мбапе е несигурна.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Гонзало Рамош минатата сезона постигна 26 гола и запиша 12 асистенции и беше прв избор за „светците“, кои на Бенфика ќе и платат 80 милиони евра.

Португалецот денес го комплетираше трансферот и ќе  биде новата „деветка“ во ПСЖ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Бернардо Силва се сели во Барселона

Англиските медиуми пренесуваат дека Бернардо Силва донел конечна одлука да го напушти Манч…