Дома Фудбал Англија Промашување на сезоната во ПЛ? Од половина метро не погоди празен гол! 🎥

Промашување на сезоната во ПЛ? Од половина метро не погоди празен гол! 🎥


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Њукасл и Лестер вчера ремизираа 0:0 без голови во 37-то коло од Премиер лигата, а во овој натпревар го видовме и едно од најголемите промашувања во сезоната.

Се играше 73-тата минута кога Бразилецот Бруно Гуимараеш од половина метро не успеа да ја смести топката во мрежата.

Newcastle vs Leicester – Guimaraes incredible miss . 71’
by u/Sal21G in soccer

За негова среќа ретко кој ќе го памети ова промашување затоа што Њукасл и со освоениот бод математички го обезбеди пласманот во Лигата на шампионите наредната сезона. Последен пат овој тим во најелитното европско натпреварување играше во сезоната 2002/2003.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Вест Хем ја освои Конференциската лига🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Вест Хем ја освои титулата во Конференциската лига,…