Дома Фудбал Проблем за Реал, Кепа ќе отсуствува неколку недели

Проблем за Реал, Кепа ќе отсуствува неколку недели

Откако пред почетокот на сезоната се повреди првиот голман, Тибо Куртоа, Кралевите на позајмица го доведоа Кепа Аризабалага од Челзи. 

Синоќа се повреди и Кепа, па на мечот против Брага во ЛШ бранеше третиот голман, Андреј Лунин.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Кралевите“ веќе останаа без Тибо Куртоа до крајот на сезоната, а сега се повреди и Кепа кој ќе паузира три недели.

Шпанецот се повредил на загревањето пред натпреварот против Брага кој се одигра синоќа.

Лунин иако е трета опција брани одлично. Украинецот на уште два натпревара беше на голот на „кралскиот“ клуб и прими само еден гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Нов обложувачки скандал: Пакета обвинет дека намерно добивал картони

Фудбалската асоцијација на Англија го обвини играчот од средниот ред на Вест Хем, Лукас Па…