Дома Македонски спорт Мак фудбал Проблем за Македонија: Без Барди против Хрватска и Чешка?!

Проблем за Македонија: Без Барди против Хрватска и Чешка?!

Maкедонската фудбалска репрезентација ја очекуваат пријателските натпревари со Хрватска и Чешка, а во овие два дуели ќе бидеме ослабени и без услугите на Енис Барди.

Фудбалерот од средниот ред се повреди во вчерашниот натпревар за Трабзонспор и најверојатно селекторот Благоја Милевски нема да може да смета на него.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Барди ќе допатува на собирот на националниот тим во текот на утрешниот ден каде што дополнително ќе биде утврдено дали ќе може да настапи.

Македонија против Хрватска игра на 3-ти јуни додека седум дена подоцна не чека натпреварот против Чешка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Позната казната на Даку за пцуењето на Македонците!

Европската куќа на Фудбалот ја соопшти казната за репрезентативецот на Албанија, Мирлинд Д…