Дома Фудбал Проблем за Анчелоти: Французинот во „аут“ два месеци

Проблем за Анчелоти: Французинот во „аут“ два месеци


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Левиот бек на Реал Мадрид, Ферланд Менди заработи повреда поради која ќе мора да паузира два месеци.

Веста на својот официјален сајт ја потврдија и „кралевите“, а Менди така ќе го пропушти клучниот дел од сезоната. Реал Мадрид во наредните два месеци ќе одигра дури 15 натпревари во четири натпреварувања – клупско СП, Ла Лига, Лига на шампиони и шпански куп.

Французинот е единствен лев бек, Давид Алаба Анчелоти го користи како стопер, меѓутоа сега извесно е дека Австриецот ќе мора да оди крај аут линијата.

Рудигер и Милитао ќе бидат во срцето на одбраната како стопер, а Начо останува во ротација кој може да игра како лев и десен бек.

Добра вест за Анчелоти е што од повреда се опоравија Дани Карвхал и Орлиен Чуамени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …