Дома Останати Кошарка Присутните „прснаа“ од смеа: Ѓорѓевиќ откри со кои зборови му се обратил Попович (ВИДЕО)

Присутните „прснаа“ од смеа: Ѓорѓевиќ откри со кои зборови му се обратил Попович (ВИДЕО)

0

Денес Србија го победи САД во разигрувањето за позициите од 5-тото до 8-то место.

Иако се очекуваше овие две селекции да се сретнат многу подалеку, па дури и во финалето сепак Србите и Американците доживеаа разочарување со кое ќе мора да се помират.

Селекторот на Србија Александар Ѓорѓевиќ денес пред медиумите откри што му кажал Грег Попович при нивната средба на паркетот.

Попович на Ѓорѓевиќ му се обратил со зборовите: Ние сме двајца „е**ни губитници“

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Обрадовиќ ќе биде нов селектор на Србија?

Српските медиуми пренесуваат изненадувачка вест и тврдат дека Саша Обрадовиќ ќе биде нов с…