Дома Македонски спорт Признание за одличните настапи: Гачевски трет најдобар голман во Кипар

Признание за одличните настапи: Гачевски трет најдобар голман во Кипар

Македонскиот голман Филип Гачевски доби признание од Кипар и сега е прогласен за трет најдобар голман на полусезината.

Во изминатите 13 натпревари во кипарското првенство пред последната фаза и разигрувањето Гачевски одлично бранаше за Енозис имаше пет „чисти мрежи“ и неколку одбранети пенали. Добрите настапи му го донесоа третото место.

Првата позиција му припадна на голманот на Анортозис Гиорги Лорија кои успеа да биде осум натпревар без примен голман, а на второто место заврши Фабиано од Омонија.

Во медиумите веќе се шпекулира дека поради добрите настапи

Гачевски е следен од повеќе клубови, па не би било изненадување ако во летото кое следи направи трансфер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…