Дома Фудбал Останато Претседателот на ФИФА: Нема да има син картон!

Претседателот на ФИФА: Нема да има син картон!

Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино е против идејата да се воведе син картон со кој фудбалерите би биле исклучени на одредено време.

Инфантино на 138-то годишно собрание на ФИФА во Шкотска кажа дека не планира да се воведе правило како во ракометот и ватерполото.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Нема да има син картон на елитно ниво. Тоа е прашање кое за нас не е на дневен ред. Не бев запознаен со овој проблем, јас сум претседател на ФИФА и мислам дека не ни треба таков картон“, кажа Инфантино.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…