Дома Фудбал Италија Претседателот на ФИГЦ: Јувентус? Да не го осудуваме предвреме…

Претседателот на ФИГЦ: Јувентус? Да не го осудуваме предвреме…


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Покрај Светското првенство во Катар една од главните теми деновиве во фудбалскиот свет е ситуацијата во Јувентус.

Комплетната управа на Јувентус на чело со Андреа Ањели си поднесе оставка и во тек е процес во кој ќе се именуваат нови луѓе на раководните функции. Но, исто така против Јувентус се води истрага за лажирање на финансиски извештаи од 2018, 2019 и 2020 година.

Во италијанските медиуми се пишуваше дури и за исфрлање на Јувентус во втора лига, а за случајот се огласи првиот човек на италијанската федерација Габриеле Гравина.

„Случајот на Јувентус? Не сакам да има линч предвреме, целата ситуација може негативно да влијае и на другите клубови. Да не го обвинуваме Јувентус предвреме, да почекаме да заврши судењето, па тогаш ќе го кажеме нашиот став“, изјави Гравина. екаме исходот од судењето пред да ја донесеме нашата пресуда

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Гакпо погреши, избрза со трансферот во Ливерпул“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Искусниот стратег Ро…