Дома Фудбал Германија Претседателот на Баерн со јасна порака: Левандовски има договор до 2023 година!Ш

Претседателот на Баерн со јасна порака: Левандовски има договор до 2023 година!Ш

Во претходните денови многу се шпекулира за иднината на Роберт Левандовски и на големо се најавува негово заминување од Баерн Минхе. Сепак, додека медиумите најавуваат од Берн пристигнуваат изјави со кои тврдат дека полскиот голгетер ќе игра во Минхен и следната сезона.

Вчера Јулијан Нагелсман порача дека смета на Левандовски и во наредната сезона, а сега изјава на оваа тема да де и претседателот на германскиот гигант Хербер Хајнер.

„Роберт Левандовски има договор со Баерн до јуни 2023 година и ќе го исполни до крај“, изјави првиот човек на Баерн за германските медиуми.

Очигледно во Баерн се решени да го задржат Левандовски до крајот на договорот и по ризик дека наредната година од неговото заминување нема да заработат ништо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…