Дома Фудбал Англија Премиерлигашите планираат пријателски дуели помеѓу себе

Премиерлигашите планираат пријателски дуели помеѓу себе

Клубовите од Премиер лигата планираат да одиграат неколку пријателски дуели помеѓу себе, пред да започне официјалниот рестарт на сезоната, пренесуваат медиумите на Островот.

Од вчера клубовите преминаа на втората фаза на подготовките и имат групни тренинзи со контакти, но во групи не поголеми од 10 фудбалери.

„Скај Спорт“ денес објави дека претставниците на клубовите одржале нова видео конференција. Овој пат гласаале за датумот за кој веруваат дека е најдобро сезоната да продолжи.

Сезоната треба да продолжи на 19-ти јуни, но поради фактот што тимовите не играле официјален натпревар скоро три месеци, ќе организираат неколку пријателски меча помеѓу себе.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Мурињо: Катастрофа! Ако Сити е невин тогаш…

Жозе Мурињо ја прокоментира одлуката на Судот за спортска арбитража да ја укине казната на…