Дома Фудбал Англија Пред 28 години беа одиграни најлошите 20 секунди во историјата на фудбалот

Пред 28 години беа одиграни најлошите 20 секунди во историјата на фудбалот

Во 1993. година КПР во рамките на ФА купот го пречекаа тимот на Манчестер Сити.

Овој натпревар стана познат по тоа што гледачите имаа прилика да ги видат веројатно најлошите 20 секунди во фудбалската историја.

После корнерот на КПР настана вистинско лудило во шеснаесетникот. Топката се одбиваше неколку пати, направени беа неколку грешки, а на крајот Лес Фердинанд промаши празен гол.

„Што по ѓаволите се случи овде?“ – се прашува коментаторот на натпреварот.

Неколку години подоцна оваа ситуација е прогласена за најлошите 20 секунди во историјата на фудбалот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…