Дома Трансфер зона Преговорите во застој, Мењан може да го напушти Милан

Преговорите во застој, Мењан може да го напушти Милан

Преговорите помеѓу Милан и голманот Мајк Мењан за продолжување на договорот се во застој, пренесуваат италијанските медиуми.

Мењан е еден од најважните карики во Милан и се етаблираше во еден од најдобрите голмани во Европа.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Милан му понудил нов договор до 2028 година со плата од 4,5 милиони по сезона, но Французинот бара 6 милиони евра годишно.

Французинот е еден од најмалку платените фудбалери ви тимот со плата од 2,8 милиони, па бара значително зголемување.

Доколку двете страни не најдат заеднички јазик Милан на лето ќе биде спремен да слушне понуди, но не пониски од 70 милиони евра.

Коментари
  • Милан спреми нов договор за Мењан

    Милан започна преговори со голманот Мајк Мењан за продолжување на договорот, пренесуваат и…
  • Милан го „блиндира“ Мењан

    Мајк Мењан е еден од најважните карики во Милан и се етаблираше во еден од најдобрите голм…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…