Дома Македонски спорт Младинците на пенали подобри од Финска 🎥

Младинците на пенали подобри од Финска 🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓По поразот од репрезентацијата на Летонија од 3:0, младинската репрезентација на Македонија на „Анталија Куп“ во Турција денес во вториот натпревар ремизираше 1:1 против Финска во регуларните 90 минути, а потоа славеше победа на пенали со 5:4).

Поразот од Летонија беше изненадувачки, а денес повторно нашите млади фудбалери не успеаа да слават. Први дојдовме до водство преку Берат Калкан кој ја погоди мрежата на Финците од пенал во 32-та минута.

Имавме предност се до почетокот на вториот дел кога Финска преку Скита го изедначи резултатот, напаѓачот реализираше по една долга топка преку нашата одбрана добивајќи можност „еден на еден“.

Последниот натпревар македонските фудбалери ќе го одиграат во понеделеник против Словачка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Хаверц пред трансфер во Реал Мадрид

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Германскиот репрезе…