Дома Фудбал Англија Потегот на Зидан нема да му се допадне на Артета: Себаљос останува во Реал Мадрид?

Потегот на Зидан нема да му се допадне на Артета: Себаљос останува во Реал Мадрид?

Многу работи се променија после елиминацијата на Реал Мадрид во ЛШ.

Така Зидан одлучи да му даде шанса на Дани Себаљос, кој претходната сезона играше добро на позајмицата во Арсенал.

Артета се надеваше дека и наредната сезона ќе успее да го задржи Себаљос на позајмица, но тоа нема да се случи.

Оваа иформација секако не му се допадна на тренерот на Арсенал, бидејќи сега мора да тргне по уште едно засилување.

Артета планираше средниот ред да го засили со Партје од Атлетико Мадрид, но сега ќе мора да бара уште едно засилување за средината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лампард го потврди трансферот на новиот голман, Чех одиграл важна улога

Она што се најавуваше во претходните денови сега го потврди и тренерот на Челзи, Френк Лам…