Дома Топ вести Потврдено: Модриќ потпишал нов договор!

Потврдено: Модриќ потпишал нов договор!

Хрватскиот плејмејкер, Лука Модриќ веќе ставил потпис на нов договор со „кралевите“, потврди претседателот Флорентино Перез.

Перез не откри детали за новиот договор на 35-годишниот плејмејкер, кој е еден од најважните играчи во тимот на Зидан.

Сепак, шпанските медиуми пренесуваат дека новиот договор ќе биде до јуни 2022 година, односно за уште една сезона.

Лука Модриќ го продолжи договорот со Реал. Како може да не сакам Рамос да остане? Не станува збор за однесувањето на Рамос, туку се зависи од ситуацијата во која ќе се наоѓа Реал“, изјави Перез, кој потенцираше дека Реал ќе мора да го редуцира буџетот за плати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Прва изјава на Чурлинов по потписот за Барнли

Репрезентативецот на Македонија Дарко Чурлинов од денес и официјално е нов играч на англис…