Дома Трансфер зона Постигнат договор: Јовиќ се сели во Серија А

Постигнат договор: Јовиќ се сели во Серија А

Фиорентина и Реал Мадрид постигнаа договор за трансфер на српскиот напаѓач, Лука Јовиќ, пренесоа медиумите на Апенините.

Постигнат е комплетен договор и Јовиќ следната сезона ќе ја помине на позајмица во Серија А.

Фиорентина ќе ја плаќа половината од неговата плата, односно 3 милиони евра, а останатата половина ќе ја плаќа Реал Мадрид.

Јовиќ во 2019 година потпиша за „кралевите“ во трансферот од Ајнтрахт Франкфурт, но се покажа како големо разочарување и едно од најлошите засилувања во историјата на Реал.

Јовиќ смета дека Фиорентина е идеален клуб каде ќе ја „оживее“ својата кариера, после неуспешните сезони во Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лингард се сели во МЛС лигата

Неколку европски клубови се заинтересирани за се силно заинтересирани  за Џеси Лингард, ко…