Дома Трансфер зона После Јовиќ уште едно промашување на Реал го напушта клубот

После Јовиќ уште едно промашување на Реал го напушта клубот

Едер Милитао (22) ќе го напушти Реал Мадрид до крајот на јануари.

Откако беше договорена позајмица на Јовиќ во Ајнтрахт Франкфурт, уште еден фудбалер кој пристигна како засилување летото 2019. година ќе замине.

Бразилецот Милитао не доби премногу простор за игра оваа сезона кај Зинедин Зидан. Настапи само на три натпревари и сега посакува да замине.

Реал таа желба ќе му ја исполни. Милитао ќе биде продаден до крајот на јануари, а останува да видиме каде ќе ја продолжи кариерата.

Милитао во Реал дојде од Порто за 50 милиони евра, но настапи само 23 пати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Два натпревари суспензија за Конте поради расправија со судијата

Тренерот на Интер, Антонио Конте денес беше казнет со два натпревари суспензија поради црв…