Дома Топ вести После Рамос заминува и Варан, Французинот донел конечна одлука

После Рамос заминува и Варан, Французинот донел конечна одлука

Рафаел Варан донесе конечна одлука и ова лето ќе го напушти Реал Мадрид, пренесуваат шпанските медиуми.

28-годишниот Французин влезе во последната година од договорот и му порачал на претседателот Флорентино Перез дека не сака да ја продолжи соработката.

Ова ќе биде голем удар за Реал кој ќе остане без двајцата најдобри дефанзивци, откако Рамос потврди дека го напушта клубот.

Меѓутоа, „кралевите“ се ставени пред свршен чин и ќе морат да прифатат продажба, бидејќи следното лето Варан ќе си замине без обештетување.

Најсилен интерес за Французинот покажуваат клубовите од Манчестер и Пари Сент Жермен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Во Интер нема место за Видал: „Нероаѕурите“ сакаат да се ослободат од неговата плата

Чилеанецот Артуро Видал не е во плановите на Симоне Инзаги за наредната сезона во која Инт…