Дома Видео Поранешниот тренер на Карпош Соколи стана хит со последната изјава – ЈОК! 🎥

Поранешниот тренер на Карпош Соколи стана хит со последната изјава – ЈОК! 🎥

Драган Николиќ е познат на македонската кошаркарска јавност од времето кога го водеше тимот на Карпош Соколи.

Денес тој го води тимот на Борац Бања Лука, сега во медиумите се најде по една негова необична изјава. Борац Бања Лука забележа две победи над Широки и Подгорица, па Николиќ беше запрашан дали со тие две победи неговиот тим го смета за фаворит.

Неговиот одговор беше краток и јасен – ЈОК!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Стартува 75. сезона во НБА – уште вечерва не чекаат два супер меча!

Вечерва во раните утрински часови по наше време стартува 75. сезона во НБА лигата! Фановит…