Дома Македонски спорт Поранешната македонска репрезентативка со својот клуб од Малта обезбеди следна фаза во ЕХФ Европскиот куп

Поранешната македонска репрезентативка со својот клуб од Малта обезбеди следна фаза во ЕХФ Европскиот куп

Поранешната македонска репрезентативка, Драгица Митрова со својот клуб од Малта Свеиг обезбеди пласман во следната фаза од женскиот ЕХФ Европски куп.

Свеиг во првиот натпревар на гостински терен славеше победа од 29:35, за потоа дома да одигра реми 33 што беше доволно за да пласман во следната фаза, односно 1/16 финалето.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Што гледаше Стојанов?! Како Македонија Ѓорче Петров тука не доби пенал против Гостивар?! 🎥

Во единствениот денешен натпревар во последното коло од ПМФЛ денес Гостивар славеше победа…