Дома Фото Фотографија која предизвика нов судир на социјалните мрежи помеѓу фановите на Барса и Реал

Фотографија која предизвика нов судир на социјалните мрежи помеѓу фановите на Барса и Реал

Шпански АС на својот Инстаграм профил објави фотографија поради која дојде до “судир“ на социјалните мрежи помеѓу навивачите на шпанските великани Реал Мадрид и Барселона.

На фотографијата која е објавена се гледа кукли на излог облечени во дресовите на Барса и Реал. Во овој случај, Кралевите се претставени како татко кој во рацете ја држи “Барселона.“

Фотографија која предизвика големо внимание. Очекувано, дојде до “судир“ во коментари помеѓу навивачите на двата тима.

View this post on Instagram

🤯 Troleo, nivel:

A post shared by Diario AS (@diarioas) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Играч на Атлетико позитивен на Ковид-19

Атлетико Мадрид баш нема многу среќа со коронавирусот. Денес клубот од Мадрид го прекина т…