Дома Македонски спорт Полувреме: Македонија навреме се „разбуди“ против Црна Гора!

Полувреме: Македонија навреме се „разбуди“ против Црна Гора!

Maкедонската репрезентација денес го игра натпреварот против Црна Гора на Европското првенство.

Црногорците подобро го отворија натпреварот и поведоа со 0:4, ние првиот гол го постигнавме после нешто повеќе од четири минути игра. Продолжи Серафимов да погодува кај нас и ги постигна и наредните два гола, со кој дојдовме на два гола разлика 3:5.

Во продолжение од натпреварот констатно Црна Гора имаше предност од 2-3 гола разлика. Никако не успевавме да дојдеме барем на -1. Во последните три минути од првиот дел влчеговме со негативна од два гола 15:17.

Лазаров тогаш за првпат на голот го пушти Никола Митревски кој веднаш ја запиша и првата интервенција. Велковски конечно успеа да не доведе на тој -1 (16-17). Црногорците го иомаа последниот напад, меѓутоа одново Митревски блесна и веќе ја имаше својата втора интервенција. За жал Георгиевски не реализираше од крило за со реми да одиме на полувреме.

Црна Гора на полувреме води со 16:17.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Чави испрати пофалби за Димитриевски

Рајо Ваљекано одново остана непоразен против Барселона, а македонскиот голман Столе Димитр…