Дома Останати Кошарка Полиција му тропнала на вратата: Морант објасни што значеле чудните објави

Полиција му тропнала на вратата: Морант објасни што значеле чудните објави


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Контроверзниот кошаркар Џа Морант вчера кој важи за една од најголемите млади ѕвезди во НБА лигата повторно се најде во центарот на вниманието.

Морант ја шокираше јавноста со вчерашните објави во кои објавуваше слики од најблиските и НБА лигата, а на крајот стоеше порака „збогум“.

Набрзо веројатно сфаќајќи што направил, Морант ги избриша објавите, но сепак тоа време што останаа беше доволно да реагира и полицијата.

Според информациите на медиумите во САД полицијата го посетила кошаркарот во неговиот дом, а објаснувањето на Морант било дека сака да одмори од социјалните мрежи и тие објави биле посветени на тоа.

Ќе потсетиме, тој во овој момент е суспендиран не неопределено време од својот клуб, Мемфис поради второто појавување со пиштол во јавноста.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Хаверц пред трансфер во Реал Мадрид

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Германскиот репрезе…