Дома Топ вести Покетино го договори првото засилување

Покетино го договори првото засилување


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Англиските медиуми пренесуваат дека Челзи е блиску до комплетирање на трансферот на Мануел Угарте од Спортинг Лисабон.

Челси води голема битка со ПСЖ за потписот на Угарте, но според Фабрицио Романо, фудбалерот сака да игра во Премиерлигата и веќе ги договорил личните услови со „сините“.

Угарте има исклучителни дефанзивни карактеристики и според бројни статистички параметри е на самиот врв во Европа кога се во прашање поседите и пресретнати напади.

Уругваецот е желба на многу клубови, но Челзи ја победил конкурецијата и ќе ја плати откупната клаузула која изнесува 60 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…