Дома Фото Познато колку ќе отсуствува Жерар Пике

Познато колку ќе отсуствува Жерар Пике

Барселона денеска ги потврди сомневањата кога е во прашање повредата на Жерар Пике.

Пике ќе паузира помеѓу три и пет месеци откако синоќа ги истегна лигаментите на десното колено.

Искуснот дефанзивец во солзи го нашушти теренот на Ванда Метрополитано и веднаш можеше да се претпостави дека се работи за сериозна повреда.

Повредата на Пике е тежок удар за Барса со оглед на тоа дека од претходно се повредени неколку играчи од дефанзивната линија.

Барселона потврди дека двомесечна пауза го очекува и Серхи РОберто поради повреда на бутниот мускул на десната нога.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Стравични слики од Емирати: Луиз и Хименез се судрија, Мексиканецот на носилки го напушти теренот

Во тек е натпреварот помеѓу Арсенал и Волвс. На почетокот од натпреварот беа видени ужасни…